ZR Rally Team CZ
Hodiny
AD Racing Team

Náš team je členem

ADRT

Auto Design Racing Team


Více informací na vyžádání

Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 32
· Nejnovější člen: janca46
Počítadlo návštěv
Vlajky (od 21.4.2009)

Omezeno na prvních 6 Úplný výpis po kliknutí


free counters

10. ÄŒB Rally Sprint
Tak 10. ČB Rally Sprint je (bohužel) minulostí a nám nezbývá, než poděkovat všem kdo se nějak podíleli na jeho přípravě a průběhu. Super svezení, perfektní tratě, všechno běželo jak po másle, minimální přejezdy, zkrátka z našeho pohledu super!!!
Pokud jde o naše účinkování, pojali jsme soutěž jako test auta po změně mnoha jeho prvků (nová převodovka včetně nové "špéry", jiný (bohužel ne zrovna vhodný) podvozek, výfuk, svody, brzdy, chlazení, Terratrip, spojka ...) a tak jsme jeli především na "jistotu" tedy s cílem dovézt auto bez škrábnutí až do cíle soutěže. Začali jsme bohužel ucházející pneumatikou ještě před samotným startem. Sundali jsme tedy zcela nové Pirellky a nasadily ty loňské. Celý závod nás provázel problém s únikem oleje z převodovky, kterou nebylo možno naplno zatěžovat "na sucho". S autem jsme se poměrně rychle sžili, až na extrémně tvrdý a neposedný podvozek vhodný spíš na slalom nebo okruhy. Auto velmi nepříjemně tancovalo na každém hrbolku a tak jsme nemohli jet tak rychle jak by jsme chtěli. V prvních 2RZ jsme měli velmi špatnou geometrii (sbíhavost) což vedlo k nepříjemnému chování auta jak na rovinkách tak i při brždění a akceleraci. V posledních 2RZ se nám zase trochu zavzdušnily brzdy, což vedlo k mírnému zpomalení tempa z důvodu bezpečnosti. Zvolili jsme raději dojetí na jistotu než riskovat TB nebo dokonce výlet mimo trať spojený s možným poškozením auta. Co však fungovalo na výbornou byla nová spojka. Děkujeme tímto firmě Auto Design za bleskové sehnání lamely, následnou závodní úpravu a dobrou radu (doporučení použitého materiálu) ;-).
V RZ6 (les) nám asi po 1km přestal fungovat intercom (rozpojil se drát od mojí helmy) a tak jsme měli zpestření v podobě jízdy zbylých 8km vložky částečně na oči a částečně na útržky zaslechnuté v okamžicích kdy hluk v autě poklesl.
Neměli jsme od začátku v plánu jet na výsledek a tomu také odpovídá naše konečné umístění. Závod se nám moc líbil a budeme doufat, že podobných bude ještě hodně.
Naše onboardy najdete ve videogalerii.
Auto složeno :-)
Tak auto je složené a (snad) připravené. Má ještě hodně much, ale to se časem vychytá. Včera v noci jsme s ním ujeli asi 2km na vyzkoušení, a kromě smradu z vypalujících se svodů a trochy oleje na lyžině (trošku prosakuje převodovka kolem poloosy) to vypadá celkem dobře. Nezbyl jen čas na geometrii (od oka je trochu sbíhavá) a na kalibraci Terratripu. Taky jestli bude mokro, tak nemáme na čem jet. Snad nebude :-). Fotky a popis všech detailů až po závodech :-).
Hewland připraven :-)
Tak Hewland je připraven k montáži :-). Fotky ze skládání najdete tady. Zítra by měla být spojka, takže by už nic nemělo bránit ve skládání auta :-).
Dorazil mezikus :-)
Tak dneska dorazil díl, který jsme nechali vyrobit na zakázku, a který potřebujeme, aby jsme mohli Hewland namontovat do Felicie. Takže pokud bude pasovat jak má a půjde všechno dobře, bude v autě na Rallysprintu už Hewland :-). Fotka je tady :-). Výroba trvala 14 dnů (včetně výkresu a korespondence) a stála "pouhých" 1700,- Kč (měli jsme několik nabídek od této nejlevnější až po skoro 8000,- + DPH :-) ).
Převodovka
Tady je další série fotek z probíhající repase :-) . Tentokrát převodovka Hewland, respektive její "vnitřnosti", které momentálně leží na stole :-). Ještě stále nemáme všechny díly, tak není ještě jisté jestli fáze 2 proběhne do Rallysprintu (řízení asi určitě ne, převodovka možná). Další fotky přineseme jakmile bude "co fotit" :-), tedy až dorazí díly, nebo se to "někam pohne".
Repase - fáze 1.
Tak konečně jsme přidali slibované první fotky z probíhající repase našeho auta (ve fotogalerii). Důvodem proč jsme se rozhodli repasovat před blížícím se závodem je fakt, že nás opustila naše "upovídaná" spojka. Na fotkách jasně vidíte v čem je problém. Lamela by jistě další dlouhý závod nevydržela, a proto musela ven. Když už jsme jednou rozebrali auto, rozhodli jsme se vyměnit i několik dalších věcí, jako je výfuk, svody (máme nově 4-1), zvažujeme zda vyřadit katalyzátor (máme závodní, ale i ten trochu brzdí), samozřejmě olej a také jsme konečně přidali rally computer Terratrip 404, který má mnoho funkcí (podrobnější popis chystáme jako samostatný článek). Následovat bude fáze 2. ale asi ji už nestihneme do Rallysprintu. Ve druhé fázi vyměníme převodovku za 6 rychlostní bezsynchronní Hewland, a závodní krátké řízení. Důvod proč to zřejmě nestihneme do Rallysprintu je ten, že nemáme všechny potřebné díly. U převodovky se vyrábí speciální mezikus, a u řízení musíme sehnat nebo vyrobit jiný držák alternátoru a napínák řemene. Závodní řízení totiž nemá posilovač, a tak musíme odstranit čerpadlo. O dalším postupu prací vás budeme informovat :-).
Video o bezpečnosti na rally
V souvislosti s nedávným neštěstím na Valašské rally jsme se i my rozhodli zapojit do kampaně za zvýšení bezpečnosti a kázně diváků. Zatím alespoň formou odkazu na krátké video vytvořené přesně k tomuto účelu. Video není úplná novinka, ale myslíme si, že je svým obsahem velmi aktuální. Nejedná se o náš výtvor, a tak na něj jen odkazujeme. Video si můžete stáhnout tady. Má necelých 43MB a stojí za shlédnutí.
Video bylo ze stránek kam směřoval odkaz odstraněno.
Pneu na prodej
Ve fóru v sekci bazar nabízíme na prodej větší množství pneumatik (převážně závodních). (Aby jste mohli v případě zájmu o pneumatiky reagovat, nezapomeňte se registrovat ;-) )
Nová anketa
Máme novou anketu na téma registrace. Pro hlasování (stejně tak pro psaní do fóra a shoutboxu) je nutná registrace. Registrace probíhá automaticky a stačí pro ni zvolit si jméno a heslo a zadat platný email. V co nejkratší době administrátor registraci schválí a vy budete moci naplno využít všechny možnosti stránek. Věříme, že vás nutnost registrace neodradí. Nechceme nikoho omezovat. Registrace je nutná kvůli robotům a spamerům, kteří vyhledávají náhodně různé stránky a fóra a píší do nich nesmyslné příspěvky (mnohdy po stovkách) nebo vkládají nežádoucí odkazy (třeba i na stránky s viry atd). Abychom zabránili těmto nežádoucím jevům, musíme bohužel vyžadovat registraci pro jakoukoliv aktivní činnost na stránkách. Děkujeme za pochopení.
Propozice
Propozice na 10. Českobudějovický rally sprint otevřete kliknutím na název tohoto závodu v pravém postranním sloupečku nahoře (panel Příští závod). Na stejném místě najdete i přihlášku a veškeré další informace, které pořadatel k tomuto závodu zveřejní.
Vítejte :-)
Vítáme vás na nových stránkách ZR Rally Teamu. Snad se vám tu bude líbit :-). Pokud narazíte na jakoukoliv chybu, řekněte nám o ní. Web není ještě 100% a je možné, že jsme něco přehlédli.

Pro zpřístupnění všech funkcí a všech sekcí je nutné se registrovat. Registrace musí být potvrzena administrátorem, a proto je možné, že nebudete moci všechny funkce využívat hned. Budeme se snažit potvrzovat registrace v co nejkratší době.

Vaše náměty a připomínky uvítáme :-).

Protože nechceme, aby běžely zároveň 2 verze fóra, bude v provozu jen nová verze. Celé staré stránky zůstanou zatím v provozu, ale již pouze pro čtení. Nebude možné psát do staré verze fóra nové příspěvky, ani upravovat již vložené. V nové verzi fóra jsme pro vás připravili několik sekcí pro vaši diskusi. Pro psaní do nového fóra je třeba se registrovat a počkat na aktivaci administrátorem. Registrace je nutná pro kontrolu spamu a robotů, kteří vkládají do diskusí nechtěné příspěvky a odkazy. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení

Náhodné foto
Anketa
Účastníte se Auto Design Cupu?

Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

24/09/2016 16:59
Stránky byly pÅ™emístÄ
ny na jinou adresu/hosting, což přineslo i nový tvar adresy a dočasnou nefunkčnost některých obrázků a odkazů. Na nápravě pracujeme.

19/03/2012 12:10
Stránky aktualizovány a změněn hosting Smile.

13/10/2009 10:57
Jasně. Rádi poradíme. Smile Dej na sebe nějakej kontakt. Třeba ICQ nebo tak Smile

10/10/2009 09:24
Ahoj prosim vás jsem administrátor webu Zdeňka Síkory prosím o radu ohledně přidání reklamního panelu děkuji.

17/04/2009 09:54
Samozřejmě
ví Smile. Viz odkaz nahoře Smile.